fbpx

Ajalooline draama “Apteeker Melchior. Timuka tütar”

17.04.2023 - 17:00

23.04.2023 - 16:00

25.04.2023 - 13:00

02.05.2023 - 19:00

Osta pilet

Apteeker Melchior. Timuka tütar (2022)
Žanr: krimi, ajalooline draama
Filmi pikkus: 1h 35 min
Vanusepiirang: alla 12 a. mittesoovitatav
 
Filmi originaalkeel/language/язык:
🇪🇪 EST
 
Subtiitrid/subtitles/субтитра:
🇷🇺 RU
🇬🇧 ENG
 
FILMI KIRJELDUS
 
Keskaegse põnevus-triloogia viimases filmis satub apteeker Melchiori naine Keterlyn jõhkra kallaletungi tunnistajaks. Tundmatu noormehe elu õnnestub päästa, kuid mälu kaotanud ohver ei tea, kes ta on ja kuidas enda jaoks võõrasse Tallinna sattus.
 
Sündmuskohalt leitud sõrmus juhatab Melchiori öise vennaskonna jälile, küsimusi tekitab ka laadapäeval esinenud veiderdajate trupp. Hirmuäratavad märgid vihjavad, et ohus pole üksnes tapmiskatsest toibuv tundmatu, vaid ka teda ravivad Melchior ja Keterlyn.
 
Samal ajal saabub linna inkvisiitor, keda teatakse halastamatu nõiakütina. Melchiori võime “surnutega kõneleda” ja nähtamatuid mõrvajälgi märgata on äratanud kahtluse, et tegemist võib olla ohtliku ketseriga. Ja kiriku vaenlase koht on tuleriidal…
 
Apteeker Melchiori triloogia põhineb raamatumüügi edetabelite tipust tuntud Apteeker Melchiori romaanidel. Stsenaristid Indrek Hargla, Elmo Nüganen ja Olle Mirme põimisid raamatutest tuntud tegelased ja sündmused täiesti uute, filmi jaoks loodud põnevate keerdkäikudega.
 
Režissöör Elmo Nüganeni sõnul saab filmitriloogia kolmandast osast vastuse mitmele küsimusele, mis jäid õhku esimesest ja teisest filmist. „Eelmisi filme näinud kinopublik juba teab, kes on see timuka tütar kolmanda filmi sündmuste keskpunktis. See on lugu minevikuvarjudest ja armastusest, aga ka takistustest, mis painavad Melchiorit, kel tuleb lahendada järjekordne mõrvamüsteerium.“
 
Filmi režissöör on Elmo Nüganen (Nimed marmortahvlil, 1944), tootjateks on Taska Film (O2, Fred Jüssi. Olemise ilu, Talve, Klassikokkutulek, Nimed Marmortahvlil, 1944), Nafta Films (O2, Supilinna salaselts), Apollo Film Productions (Talve, Vanamehe film, Soo, Kuulsuse narrid, Suvitajad) ja HansaFilm (Tõde ja õigus). Apteeker Melchiori filmid valmisid Eesti-Saksa-Läti-Leedu koostöös, kaastootjateks olid Maze Productions Saksamaalt, Film Angels Productions Lätist ja InScript Leedust. Operaator on Mihkel Soe, kunstnik Matis Mäesalu, monteerija Marion Koppel, helilooja Liina Sumera, eriefektide juht Jan Viljus.
 
Peaosades: Märten Metsaviir, Maarja Johanna Mägi, Alo Kõrve, Karl Robert Saaremäe, Ott Raidmets, Hele Kõrve, Andres Mähar, Jan Uuspõld.
 
Toetajad: Viru Filmifond, Saarte Fond, Tartu Filmifond, National Film Centre of Latvia, Riga Film Fund, Lithuanian Tax Incentive, Creative Europe MEDIA ja Kanal 2.
 

< TAGASI