fbpx

Aasta Pressifoto 2019

04.12.2020 - 15.01.2021 11:00

Väikese saali eesruum

Tasuta

Eesti Pressifotograafide Liit (EPFL) koostöös Eesti Meediaettevõtete Liidu (EML) ning Canoni ja Overalliga on koostanud traditsioonilise pressifotode näituse, kus on väljas 2019. aasta parimad fotod, sealhulgas kõik võidutööd ja nominendid.
 
2019. aasta uudisfoto võitja on Postimehe fotoreporter Tairo Lutter fotoga «Rahvusspordiala lootused osutusid pätipoisteks,» fotol on dopinguga vahele võetud murdmaasuusatajad Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu Seefeldis. Sama fotoga võitis Tairo Lutter ka «Aasta pressifoto 2019» preemia.
 
Parima olemusfoto auhinna sai Priit Simson Ekspress Meediast fotoseeriaga «Teistmoodi naabrid». Fotoseeria on tehtud Pelgulinnas justkui üksteise külge «liimitud» majadest.
 
Parima spordifoto võitis Postimehe fotoreporter Sander Ilvest fotoga «Lohesurfar tormisel merel». Foto on tehtud oktoobris Vääna-Jõesuus toimunud Wave Classic 2019 surfi võistlusel.
 
Parima portreefoto tegi Dmitri Kotjuh Järva Teatajast. Fotol «Esimene naiskapten raudteelaevas» on Eesti esimene naisvedurijuht Margi Sander.

< TAGASI